Zprávy a články


Základní tipy pro výběr tématu bakalářky

04.08.2023

Základní tipy pro výběr tématu bakalářky

Pokud nepatříš mezi ty, kteří mají o volbě tématu naprosto jasno už od začátku, jistě oceníš následující tipy. Nastíní ti, na co bys se měl připravit a na co při výběru tématu bakalářské práce nezapomenout.


  1. Bude tě téma bavit? Vždy přemýšlej nad tím, zda tě téma bude alespoň trochu bavit. Když v průběhu psaní zjistíš, že je ti úplně cizí, dostaneš se do problémů a bude pro tebe doslova boj splnit požadovaný rozsah práce.
  2. Vypsaná témata. Pro začátek je nejjednodušší poohlédnout se po vypsaných tématech prací. Pokud nalezneš vypsaná hotová témata bakalářských prací, pak už si stačí jen vybrat podle toho, co tě zajímá.
  3. Pátrání na internetu. Při vymýšlení tématu ti také mohou pomoci oborové servery, na kterých nalezneš témata, která jsou zrovna aktuální a ideální pro zpracování v bakalářské práci.
  4. Souvislost s oborem. Pokud se rozhodneš vymyslet vlastní téma bakalářské práce, měj na paměti, že by téma mělo vždy souviset se studovaným oborem. Zjisti si, jak na danou věc pohlíží tvůj vedoucí a zda je ochoten práci na tvém vymyšleném tématu vést.
  5. Rozsah a hloubka tématu. Dobře také zvaž rozsah a hloubku svého tématu. Bakalářská práce není sice tak obsáhlá jako diplomová práce, ale její rozsah se i tak pohybuje kolem 40 normostran. Musíš mít tedy o čem psát.
  6. Dostatek zdrojů. Není nic horšího než když v průběhu psaní zjistíš, že nemáš dále z čeho čerpat. Před začátkem psaní své práce proto pátrej po dostatku zdrojů.
  7. Volba vedoucího. Důležité je také dobře zvolit vedoucího práce. Pokud si nejsi jistý, zeptej se ve vyšších ročnících někoho, kdo u něj svou práci psal.

Doufám, že tyto tipy ti pomohou vybrat skvělé téma pro tvou bakalářskou práci! Hodně štěstí!


Tip na závěr: Každé vzdělání je přínosné, pokud je ukončeno úspěšnou závěrečnou prací. Pokud chcete mít jistotu, využijte možnosti vypracování podkladů bakalářské práce, případně vypracování diplomové práce na zakázku. Ušetříte tak čas a získáte profesionální podklady od odborníků.


 
TOPlist