Zprávy a články


Výbava PC

10.02.2012
Výbava PC

Počítač, který je často používán, by měl být vybaven alespoň základními programy, které uživatel téměř dennodenně potřebuje. Většina těchto programů je již integrovaných v různých operačních systémech, avšak nějaké programy je potřeba si ještě externě například stáhnout z internetu. Programy ke stažení najdete na velkém množství stránek, z nichž v České republice nejznámější je například Slunečnice, Stahuj, Instaluj a podobně.


Samozřejmostí jsou například různé programy na poslech a přehrávání hudby, dále na prohlížení a úpravu obrázků nebo také takzvané komunikační programy. Komunikačních programů je taktéž velké množství a je jen na Vás, jaký si vyberete. Jeden z nejoblíbenějších je například program Skype, díky kterému si budete moci s protějškem dokonce i volat. Jediné co k této komunikaci budete potřebovat, je počítač s internetem, dále mikrofon a sluchátka nebo samozřejmě reproduktory. Pokud však máte notebook, nemusíte většinou žádnou z těchto věcí pořizovat, neboť v dnešní době již má drtivá většina notebooků mikrofon, či reproduktory integrované. Pokud máte navíc i videokameru, můžete se svým protějškem provozovat dokonce i videohovory.


Na stránkách se softwarem můžete stahovat také různé hry. Velice oblíbenou hrou je v poslední době Minecraft. Jedná se o nezávislou počítačovou hru, kterou si můžete zdarma stáhnout. Hra je celá napsaná v jazyce Java a zavede Vás o světa, který je celý složený z kostiček. V tomto světě pak můžete vytvářet téměř vše, na co si vzpomenete. Můžete sbírat materiál, stavět si obydlí, chovat zvířata, vyrábět si různé zbraně a nástroje a podobně. Minecraft je také unikátní v tom, že jej můžete hrát také v multi-playeru.

 
TOPlist