Zprávy a články


Jak si vybrat jazykové kurzy angličtiny?

04.03.2013

Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Možná si řeknete, že je toto rčení staré jako lidstvo samo. To ale nemění nic na faktu, že je stále aktuální a s vyspělou dobou snad ještě více než kdy dřív. Bez znalosti cizího jazyka, především angličtiny se dnes totiž neobejdeme a tento fakt můžeme pozorovat téměř na každém kroku. Nejenomže ve většině firem už je znalost angličtiny považována za jakousi normu, dostává se mezi nás už v daleko mladším věku. Například mnoho školek zaměřených na výuku cizího jazyka má téměř každé město, o školách ani nemluvě.


Otázkou však zůstává, jak si z tak širokého repertoáru jazykových škol vybrat pro nás tu nejlepší. Mezi pozitiva, která bychom měli při výběru jazykového kurzu brát v potaz patří například to, že neplatíte za hodiny výuky, ale za konečný výsledek kurzu, rozvrh hodin si plánujete podle svých možností a času. Samozřejmostí by měla být také individualitu ve smyslu výuky. Výhodou může být výuka rodilými mluvčími. Ve větších jazykových školách začínají jazykové kurzy angličtiny v podstatě každý den a jejich intenzitu si volíte vy samy podle svých možností a času. Jazyková škola by měla mít samozřejmě také nějakou tradici a dobu působení na trhu. A výhodou je také fakt, že pokud se Vám nepodaří složit úspěšně zkoušky na poprvé, připraví Vás na ně zadarmo znovu a vyřídí za Vás veškeré formality.


Zaměřit by jste se měli také na to, jakým způsobem je jazykový kurz ukončený a jaký certifikát tedy po jeho absolvování získáte. Mezi velmi uznávanou zkoušku patří například FCE neboli First Certificate of English. Při této zkoušce se jedná o přezkoušení z poslechu, čtení a zhodnocení mluveného i psaného projevu studenta a to na úrovni vyšší středně pokročilé. Pokud získáte certifikát FCE svědčí to tedy o tom, že ovládáte anglický jazyk na tolik dobře, aby jste jej využili při kontaktu se svými zahraničními spolupracovníky, jak při osobním kontaktu, tak i při obchodní korespondenci.


 
TOPlist