Zprávy a články


Nový herní web

24.07.2013
Nový herní web

Lidová moudrost praví, že? Kdo si hraje, nezlobí?. Ač je tento výrok starý snad tak jako lidstvo samo, je stále aktuální, možná v současné době víc než kdy dřív. Je totiž pravda, že si svým způsobem hrajeme v každém věku, jenom se nám mění styl a způsob hry, kterou hrajeme.


Jistě všichni známe situaci, kdy je venku škaredě, fouká nebo prší a naše plány, které jsme měli na volné odpoledne s našimi dětmi jednoduše ztroskotaly na nepřízni onoho počasí a venkovních podmínek. Děti jsou zklamané, naštvané nebo se prostě nudí a tudíž začínají vymýšlet náhradní program, jak by se zabavily a my nejlépe společně s nimi. I když nejste právě zastáncem toho, posadit své ratolesti k počítači, zkuste se na tuto situaci někdy podívat jejich očima. Neustále je nutíme se připravovat do školy, chodit na různé kroužky a zájmové aktivity nebo tzv. běhají po venku. Možná i oni jsou z tohoto maratonu někdy unavení a potřebují si zkrátka a dobře odpočinout a ? vypnout?.


A právě v tomto případě bychom je měli nechat dělat, to co by chtěli sami. Jelikož jde technický vývoj neustále kupředu, pravděpodobně opravdu na delší či kratší chvilku skončí u svého počítače a hraní her. Nemusíte se však ničeho děsit, na výběr totiž mají z velice široké škály her a vybere si zde snad každý. Ty tam jsou doby, kdy se počítačové hry týkaly pouze bezduchých stříleček. Hry online se dají rozlišit hned do několika kategorií. Logicky nejoblíbenější jak u hráčů, tak i u jejich rodičů jsou hry zdarma. Neplatí se za ně žádné poplatky a jsou opravdu zcela zadarmo, tudíž nijak nezatíží váš rodinný rozpočet. Pokud je Vaše dítě rádo v kolektivu či se svým kamarádem, jistě mu přijdou vhod hry pro dva, které se dají hrát v páru a jsou tak o to zábavnější. Opomenout nesmíme ani ryze dívčí hry, které najdete v sekci hry pro dívky. Dále můžeme hry rozdělit například na logické, karetní, oddechové, na skóre, sportovní, stolní, strategické či závodní.


Jak už jste jistě pochopili, nejedná se tedy o hraní, při kterém se nerozvíjí představivost, intelekt či strategie. Proto až příště uvidíte své dítě, že hraje na počítači některou z her, nechte je alespoň na chvíli při jeho momentální zábavě. Co Vy víte, třeba právě zachraňuje svět nebo vymýšlí nový lék.

 
TOPlist