Zprávy a články


Školní batohy

07.08.2013
Školní batohy

Prázdniny se nám pomalu ale jistě přechýlily do své druhé půlky, a ač před sebou možná máme ještě exotickou dovolenou nebo alespoň pár dní volna na odpočinek, jejich závěr se k nám kvapem blíží. A s končícími prázdninami také velmi úzce souvisí návrat do školních lavic.


Ať už se Vaše dítko chystá do školy poprvé a je tedy nedočkavým nastávajícím prvňáčkem nebo máte doma již zkušeného školáka, zůstává otázkou, jak je do tohoto pomyslného školního maratonu vypravit a připravit. Když pomineme povinnou školní výbavu, která zahrnuje vše přes sešity, učebnice, psací a rýsovací potřeby, kreslení až po cvičební úbor a přezůvky, nastává zároveň otázka, do čeho vše našemu dítěti naskládat tak, aby mělo na svůj organismus a především tedy páteř minimální zátěž a zároveň s sebou mělo do školy vše potřebné a důležité.


Ke slovu se tedy dostávají školní batohy. A na co by jsme si při vybírání školních batohů měli dát pozor? Těchto parametrů je hned několik. Za všechny bychom měli jmenovat alespoň pomyslnou konstrukci onoho batohu. Měl by být řešen tak, aby hybný systém a především páteř našeho dítěte zatěžovat co možná nejméně. Váha by tak měla být rozložena rovnoměrně a to především na bedra. I když se to nezdá, tak i prvňáček ve své aktovce nese až 4 kg, ve vyšších třídách až 6 kg váhy. Právě proto by měly být školní aktovky pro prvňáčky vybírány obezřetně a s rozvahou.


Důležitý prvek je také materiál školního batohu. Měl by být s lehce umyvatelného a především pratelného materiálu, důležitá je také jeho nepromokavost a podíl vodního sloupce. Další čeho by jsme si měli při výběru školní brašny všímat jsou také její bezpečnostní prvky a to například reflexní pásky, světelné lišky či GPS lokátor.


 
TOPlist