Zprávy a články


Skartace

13.08.2013

Ať už jste živnostníkem, podnikatelem nebo zaměstnancem firmy, jistě přicházíte každý den do styku s nepřeberným množstvím dokumentů, smluv a jiných tiskovin. Některé jsou důležité více, některé méně. V zásadě však platí fakt a měli bychom se jím bezpodmínečně řídit, že veškeré dokumenty bychom měli uchovávat tak, aby nemohlo dojít k jejich zneužití třetí osobou. Jedná se totiž o velmi citlivé údaje, ať už osobní nebo firemní.


Důvody k tomu, proč jednotlivé dokumenty archivovat jsou hned několikery. Velmi často se totiž jedná o podklady pro mzdovou a personální agendu, či dokumenty, které jsou nutné uchovávat a archivovat pro účetní firmu.


Pokud však má Vaše firma data, která už nepotřebuje a chce je nějakým způsobem zlikvidovat, nastává otázka jakým způsobem, aby opět nemohlo dojít k jejich případnému zneužití. Ke slovu se v tomto případě dostává skartace. Kvalitní skartování Vaší firmě totiž zaručí úplné zničení nepotřebných dat a to takovým způsobem, aby nemohlo dojít k jejich šíření dál a k jejich opětovnému použití či zneužití. Skartování může představovat zničení jak psaných a tištěných písemností, tak i datových disků a nosičů. Jelikož žijeme v moderní době, je potřeba na ně myslet především. Mnoho z nás si totiž myslí, že pouhé smazání záznamů a dokumentů postačí k jejich úplné likvidaci. Je to však velký omyl. I při smazání dokumentů, je možné je znovu dohledat a obnovit. Proto se doporučuje je přepsat jiným dokumentem, popřípadě disk či nosič zničit úplně.


Skartace tady slouží především jako bezpečnostní prvek všech firem a k ochraně jejich citlivých dat, které by se neměli v žádném případě dostat do rukou třetích osob. Chráníme tak sami sebe, ale především naše klienty, kteří se na nás s důvěrou obracejí a spoléhají na nás.


Svěřte tedy oblast skartace odborníkům, kteří vědí jak se co má. I zde platí, že nekvalitní skartace může vést k nedostatečnému utajení skartovaných dokumentů a může být v konečné fázi zbytečná. Společnost Reisswolf je odborníkem ve skartaci a poradí Vám v této problematice. Navrhne optimální systém řešení skartace, navíc všichni zaměstnanci firmy jsou prověřeni Národním bezpečnostním úřadem, takže se nemusíte bát o bezpečnost.


 
TOPlist