Zprávy a články


Tipy pro studenty, jak ušetřit

25.11.2013
Tipy pro studenty, jak ušetřit

Být studentem zpravidla neznamená, že by Váš finanční rozpočet byl bezedný a Vy si tak mohli nakupovat vše, co se Vám zlíbí. Naopak. Ostatně, pojďme si představit fakta. Podle průzkumu je průměrný měsíční rozpočet studentů českých vysokých škol cca 8.000 Kč, u studentů středních škol je to ještě o poznání méně. Nebo též jinak ? po skončení vysoké školy se v dluzích ocitá téměř 63.000 studentů. Obzvláště studenti tak nejen vzhledem k těmto neutěšeným statistikám patří do kategorie těch, kteří za zboží či služby jistě rádi zaplatí méně než více.


Šetřit samozřejmě ano, ale kde?


Tipů na to, jak ušetřit menší i větší finanční částky je celá řada. Ať už se jedná o nákupy prostřednictvím studentských karet, nakupování zboží z druhé ruky, vlastní domácí stravování, studentské slevy, jejich spojovatelem je zpravidla fakt, že za stejnou službu studenti zaplatí méně než ostatní ?nestudenti?. To je ostatně i případ nakupování na slevových portálech, které též nelze zcela pominout. Některé slevové portály jako např. vouchercloud se již specializovaly, a zacílily již na studenty zavedením zvláštní kategorie s akčními nabídkami. V neposlední řadě, a to se týká kulturního života, pak nelze nezmínit též účast na studentských akcích ? festivalech, koncertech či představeních.


Nebojte se na slevu přímo zeptat


Ne nadarmo se říká, že za zeptání nic nedáte. Nejste-li si jisti, zda se na nabízené zboží či služby vztahují též studentské slevy, zkrátka se prodejce přímo zeptejte, jistě Vám ochotně a rád odpoví, ostatně i on by nerad přišel o potenciálního zákazníka. Nebojte se tudíž využít svého studentského statusu dokud jej máte, koneckonců, počítá se každá koruna, která se Vám může v budoucnu více než hodit. A malá rada na závěr: pokud prodejce slevy pro studenty nevede, zkuste se v takovém případě optat na klubová a věrnostní či jiná zvýhodnění, možná povede cesta za levnějšími nákupy tudy.CZ infographic - infografika vyrobená týmem z vouchercloud


Zdroj: www.vouchercloud.cz

 
TOPlist