Zprávy a články


Kde se připravit na přijímací zkoušky?

08.01.2014
Kde se připravit na přijímací zkoušky?

Pro mnohé žáky základních škol přichází velmi těžké období, kdy se musí rozhodovat o své další studentské budoucnosti. Často to nebývá jednoduchý úkol v tomto útlém věku. Nejprve musí popřemýšlet, co by je vlastně bavilo, pro co mají vlohy a jak velkou dálku chtějí do školy dojíždět. Tudíž se zvažuje, zda rodinný rozpočet ustojí případné náklady na cestovné a internát.


V případě, že společnými silami vybereme pro žáka nejvhodnější školu, kterou zároveň zvládne i z hlediska znalostí a dovedností, přijde období, kdy se žák začne zabývat přijímacím řízením na danou střední školu. Některé školy nabírají nové žáky bez přijímacího řízení, postačí si například s průměrnými školními výsledky. Mnohem častěji však mají střední školy připravené přijímací zkoušky z různých předmětů. Předměty se vybírají samozřejmě podle daného oboru, tak aby si důkladně vybrali a vyzkoušeli své nové žáky, zda se pro studium nejvíce hodí. Beze sporu je to na tyto mladé žáky jeden z prvních kariérních nátlaků.


Testy z matematiky k přijímacím zkouškám patří mezi nejméně oblíbeným, pochopitelně každý na matematiku není vyloženě založen.


Zajímavé jsou všeobecné testy k přijímacím zkouškám. Určitě je důležité se na ně náležitě připravit, zvyknout si na tento styl otázek.Ještě těžší to mají studenti, kteří mají zájem o přihlášení se na víceleté gymnázium. Připravují se mnohem dříve než běžní žáci. Záleží také, zda se hlásí na 6-ti leté nebo 8-mi leté studium. Pokud žáci chtějí být u zkoušek úspěšní a dostat se na takovéto gymnázium musí si ve většině případů cvičit diktáty k přijímacím zkouškám na víceletá gymnázia. Velice důležitou částí jsou také testy z matematiky k přijímacím zkouškám, bez kterých příjmací řízení neuděláme.Diktáty a příklady si můžou žáci procvičit na profesionálním serveru www.diktatyapriklady.cz zaměřeném přímo na tuto oblast a pomohou jim se co nejlépe připravit na svůj studentský život, který přijímacími zkouškami jen začíná. Přejeme všem hodně štěstí.


 
TOPlist