Zprávy a články


ISO certifikáty, budou se Vám hodit!

24.02.2014

Co to vlastně je ISO certifikát? Vytváří jej mezinárodní organizace pro normalizaci, jde o mezinárodní normy ISO. V současnosti má tato organizace 163 členů po celém světě. Pod pojmem ISO certifikace se skrývá řízení společnosti podle jedné ze systémových norem.


V dnešní době jich existuje více než překvapujících 18 000. Dají se zařadit do několika skupin a podskupin. Za nejvýznamnější normu se považuje ISO 9000, která v sobě spojila 3 standardy (ISO 9001, 9002, 9003ISO 9000 definuje systém managementu jakosti a napomáhá prokázat některým organizacím, že dokáží vyrobit dané zboží v souladu se zákony a zároveň potřebami klientů. Tento certifikát funguje od roku 1987.


Za zmínku určitě stojí hlavně ISO 9001 (Management systému kvality). Je logicky nejpoužívanější a stala se marketingovou nejznámější formou ISO certifikátů. Všeho všudy jich bylo celosvětově vystaveno více než 1 milion. Dostupná je pro střední až malé firmy, hodí se pro různé oblasti podnikání, zejména v oblasti výroby a služeb.


Další důležitá je certifikace ISO 14001 (Management environmentálního systému). Systém je zaměřen na řízení enviromentu. Většina firem se pro tuto certifikaci rozhodne, protože můžou získat dotace a odpovědnost k životnímu prostředí.


Pro ISO certifikáty se většinou rozhodnou řídit svou výrobu a také poskytované služby tak, aby co nejméně ovlivňovali okolní životní prostředí.


Významným certifikátem je v neposlední řadě ISO 27001 (Management bezpečnosti informačních systémů). Každá firma má své důležité data, o které nechce za každou cenu přijít. Jsou pochopitelně jedny z nejcenějších hodnot, které se každý snaží co nejvíce chránit. Pokud chcete náležitě ochránit své data a nechcete, aby se k nim dostal nikdo z venku Vaší firmy, zajistěte si ISO managementu bezpečnosti informací. Pokud tuto ISO certifikaci získáte, máte možnost svým obchodním partnerům prokázat, že jste důvěryhodní a že se stanete jejich oporou. Díky této certifikaci Vám můžou dovolit nahlédnout do jejich informačního systému. Pokud však Vám důvěřují hodně, můžou nabídnout své data i sdílet.


Poradenské firmy Vám pomůžou vybrat nejvhodnější složení ISO certifikátů a jejich propojení.


 
TOPlist