Zprávy a články


Jak a kde si půjčit peníze

27.02.2014
Jak a kde si půjčit peníze

Taky se Vám občas stane, že toho potřebujete některý měsíc koupit více, než jste počítali? Nebo si jen prostě chcete dopřát něco dražšího a vyhovuje Vám si na to nejprve půjčit peníze a následně to jednoduše splácet měsíčně? Určitě jste narazili hned na několik řešení. Většina z nás má vedený účet u nějaké z tuzemských bank. Určitě jste si všimli v místnostech banky nějakých upoutávek či reklam na možnost zapůjčit si od nich peníze. Často se banky snaží nabídnout své půjčky i prostřednictvím televizních reklam. Banky jsou stabilní, mají v nabídce mnoho služeb navíc a hlavně mají své pobočky různě po republice.


Dále máme možnost si zapůjčit si u nebankovních firem, které nabízí obdobné služby. Mnohdy půjčku získáte rovnou cíleně na konkrétní produkt. Bývá to výhodné, pokud jste například někde v obchodě, často v elektru a vyberete si například lednici. Buď poběžíte do banky a půjčíte si na to, nebo si jednoduše sepíšete smlouvu o půjčení u konkrétního partnera elektra. Často to bývá Homecredit. Ať už nakupujete cokoliv na splátky dobře si zjistěte podrobnější informace vybrané půjčky. I když si peníze půjčujete snadno v obchodě, stále je to půjčka a závazek na několik měsíců. Pokud se před podpisem smlouvy o půjčce nebudete zajímat o podmínky, dostanete automaticky jednu z nejhorších úrokových sazeb. Proto se nebojte podmínky z části určovat vy. Služby Homecreditu jsou také čím dál tím více rozšířené. Můžete si zapůjčit hotovost, splátky až na 4x odložit. Úroková sazba u Homecreditu je 13,80%.


Často se setkáváme také s nebankovními půjčkami od Providentu. Nabízí zajímavou možnost zapůjčit si peníze online, kdy si jednoduše zapůjčíte 4 000 až 80 000 Kč. Výhody těchto půjček jsou hlavně rychlost vyřízení, minimální papírování dostanete pouze přehlednou smlouvu, na půjčku nepotřebujete žádného konkrétního ručitele.


Další větší firma, která Vám může napomoct k penězům, se jmenuje Crediton. Firma se převážně specializuje na krátkodobé půjčky. Půjčku si zařídíte pohodlně a rychle. Půjčka je přehledná a přístup této firmy je velice moderní. Jako jedni z mála umožňují si zažádat o půjčku prostřednictvím SMS. Což je velice praktické, protože se nemusíte hnout z místa a navíc má dnes telefon skoro každý.


Dejte si pozor však na nedůvěryhodné nebankovní půjčky. Často tyto nebezpečné firmy nabízejí své služby pomocí reklam v novinách, různých letácích v Kauflandu, MHD atd. U těchto půjček jsou extrémně nevýhodné půjčky a navíc si účtují obrovské poplatky a další úroky za neplacení, které mohou narůstat třeba denně. Nevýhodou je také to, že se poněkud nevybíravým způsobem snaží své vypůjčené peníze získat zpět. Někdy to může být pěkně nepříjemné.


 
TOPlist