Zprávy a články


Studium práv, jazykovka, zase práva a můj vzdorný život

01.06.2017
Naši rozhodli za mě ? po maturitě půjdeš na práva. Děda byl soudce, matka státní zástupce a otec obhájce, právnická rodina tedy ze všech stran. Můj starší brácha byl už druhým rokem na Masaryčce na právech, rozhodlo se tedy, že tam půjdu i já. Celá rodina je z Brna, proč bych se tak měl stěhovat někam jinam.

Jenže nepočítalo se s možností, že bych se tam nemusel dostat. Mně samotnému to bylo celkem jedno, já byl v těžké pohodě, jak jsem tenkrát říkal, a chtěl jsem si spíš užívat, než se ?šrotit? zákoníky a trávit mládí a svoje nejlepší roky na fakultě?

Na přijímačkách to nevyšlo


Na přijímačkách jsem samozřejmě pohořel na plné čáře a bylo mi to fuk. Otec se se mnou nebavil a maminka plakala. Prý jsem černá ovce rodiny.Já si užíval skvělé dlouhé prázdniny a naši přemýšlely, co se mnou. Mezi tím, co jsem lítal s kamarády po čundrech, vymetal kluby s punkovými koncerty a seznamoval se s holkama, seděli moji rodiče u počítače a obvolávali známé, co by se s jejich vzdorným a neposlušným synáčkem ještě dalo dělat.

Půjdeš na jazykovku!


Byl už srpen, když mi naši oznámili, že od září půjdu zase do školy. Přihlásili mě do jazykovky na pomaturitní studium angličtiny.

Moc jsem neprotestoval, co já s tím v tu dobu. Byl jsem vlastně rád, že se o to nemusím starat. Přeci jenom už ve mně hlodal červík, že s užíváním bych měl přibrzdit a začít se sebou něco dělat?asi dospívání.

Na škole


Jazyková škola to byla dobrá, taková i trochu punková mi přišlo, takže jsem se tam od první chvíle cítil skvěle. Náš lektor byl mladý nadějný týpek s dlouhými vlasy, se kterým jsem si od první chvíle padl do noty.

První týden jsme se víceméně seznamovali, poznávali se a lektor zjišťoval, jací jsme a jaká výuka na nás bude platit.

Zvolená alternativní výuka pomocí množství video nahrávek, skvělé muziky a zajímavé četby bylo to pravé. Každý den byl zábavný a písemky jsme díky tomu, jak nás angličtina chytla, zvládali všichni na jedničku.

Se spolužáky i lektorem jsme chodili každý týden sednout ve středu po škole na pivo, kde jsme vždycky výborně pokecali a sdružovali kolektiv.

Myslím, že za ten rok se ve mně něco posunulo a já opravdu dospěl. Najednou mně přestalo být proti srsti jít ty práva studovat a sám jsem dokonce podal přihlášku ještě před tím, než na mě klekli rodiče, kteří byli opravdu mile překvapeni a díky mému rozhodnutí a ?osvícení? si i hodně oddechli.


Státní jazyková zkouška


Přijímačky jsem dělal někdy v lednu, už si to moc nepamatuji, každopádně to, že jsem přijat, jsem věděl celkem brzy, a to už před státní jazykovou zkouškou, kterou jsem v rámci pomaturitního studia angličtiny absolvoval.

Na konci roku jsme měli my pomati i celá jazykovka v Brně, všichni lektoři a kurzy pro veřejnost, skvělý závěrečný večírek, na kterém jsem se dal dohromady i se svoji nynější ženou Hankou.

Z jazykové školy jsem si odnesl certifikát o úspěšném absolvování státní jazykové zkoušky všeobecné a výbornou znalost anglického jazyka, což se mi následně opravdu hodilo a hodí do dnes.

A jak to bylo dál?


Užil jsem si prázdniny se svoji novou láskou, tentokrát už trochu poklidněji, a v říjnu jsem nastoupit na vysokou školu na práva, jak si rodiče, a nyní už i já sám, vždy přáli.

Vejšku jsem dodělal, Hanku jsem si vzal a nyní provozuji právní kancelář pro pomoc cizincům, kteří neumí česky.

Pomaturitní studium angličtiny v Brně a právní vzdělání mi dopomohli k tomu, abych se měl tak skvěle, jak se dnes mám, čehož si opravdu vážím a vděčím za to hlavně svým rodičům, kterým denně v duchu děkuji.

 
 
TOPlist