Zprávy a články


PELICAN na talíři

08.07.2018
Pravda, na začátek musíme upozornit všechny ochránce zvířat, že nic není tak, jak může na první pohled vypadat. Nehrozte se tedy, prosím! Pelikány máme rádi, to ano. Ne však na talíři, ale jen v případě, že pro nás sami servírují ty nejvypečenější jazykové kurzy, firemní vzdělávání či pomaturitní jazykové studium.

No, ale co tedy ten název článku, ptáš se? Inu, prázdniny jsou tady! A to znamená, že se pelikánovi rozkutáleli studenti do všech světových stran, ať už navštěvovali klasické kurzy či firemní kurzy angličtiny.

A jelikož má křídla pouze dvě, rozhodl se, že je místo zbytečného nahánění nechá před začátkem nového školního roku trochu vydechnout. A co víc, poradí jim, kam se v pauze mezi dovolenou v Itálii a cestou na brněnský Prigl stavit na nějakou mňamku! Takže, milí jazykoví nadšenci, jdeme na to!
Studovat Brno, jíst Brno!


Brno. Plné pozoruhodných staveb, ale taky zajímavých podniků, ve kterých rozhodně není o gurmánský zážitek nouze. A vzhledem k tomu, že v době prázdnin bezmála osmdesát tisíc studentů odjede se svými bágly zpět do rodných domovů (no dobře, zřejmě ne všichni, ale minimálně část z nich!), je taky velká šance, že do svého oblíbeného podniku nebudeš muset zařizovat rezervaci.

Ale vlastně, proč nepoznat podniky nové? Nech se dnešním článkem inspirovat k tomu, co nového vyzkoušet a kam se vydat!


Božská zmrzlina


Pokud máš mít i tyto prázdniny flek od zmrzliny na své nejoblíbenějším tričku, měl by to být Božský kopeček! Věř, že tímto flekem se budeš chlubit rád. Zmrzlinové auto, které můžeš potkat nejčastěji na Moraváku, Svoboďáku a Zelňáku, má na svědomí cukrárna Tutti frutti.

Jednou se slavný vůz objevil dokonce ve dvoře naší školy PELICAN, a to když se na koneci května pořádal velký večírek pro naše studenty, navštěvující pomaturitní studium. Každý den můžeš vybírat z osmi příchutí, přičemž každý den na Tebe bude čekat jiná originální příchuť. Je libo kiwi s bazalkou?
Sladké Brno


Popadne-li tě mlsná, rozhodně navštiv Funky Donuts v pasáži na Lidické ulici. Pokud jsi doteď nevěřil na lásku na první pohled, čeká Tě velké prozření. Už jen při pohledu na ně totiž přechází zrak. Rozmanité příchutě, barvy, i polevy z kvalitní belgické čokolády.

Vzhledem k tomu, že máme prodejnu přes ulici, zachraňovala u nás celý školní rok zejména studenty navštěvující pomaturitní studium angličtiny a němčiny, kterým při výuce docházela energie či inspirace. S těmito donuty můžet být Fun(ky) i Ty! (Vyzkoušeno!)Další donuty, které PELICAN vyzkoušel a nezbývá mu, než je doporučit, se taktéž nachází v Brněnském centru. Prvním z nich je Mlsná holka na Kozí, v jejíž nabídce najdeš veganské donuty. Cukrárna Kafe a Kobliha na Pekařské překvapí kombinací nejrůznějších nápaditých chutí, polevy však nejsou ani náhodou zbytečně přeslazené. Citronovo-borůvkový donut se stal šampionem PELICAN. A který bude ten Tvůj?

Brno na stojáka


Když přijde na chladivý nápoj, je i PELICAN úzkých a neví, kam by skočil dřív. Ač je v Brně několik desítek či snad stovek podniků, kde najdeš milé posezení s dobrým pivem, pojďme se dnes věnovat místu, které má dle PELICANA tu nejsilnější studentskou atmosféru.

A když říkáme studentkou, opět ? nezáleží, jestli ještě chodíš na střední nebo hledáš místo, kam skočit na jedno, až ti skončí firemní výuka angličtiny.Výčep Na stojáka na Běhounské ulici je přímo u kostela sv. Jakuba. ?Jakubák?, na kterém posedávají hloučky bavících se lidí s pivem v ruce, Ti navodí dovolenkovou náladu, ať už musíš ráno znovu vstávat do práce nebo ne.

Dokonale načepované pivo z této pivnice umocní ještě krásné letní počasí, které se nás snad v měsících červenec a srpen jen tak nepustí. A ke svému půllitru si můžeš dát i skvělé pochutiny!

Výčep Na stojáka se stal neodmyslitelnou součástí pivní kultury v Brně a byl by hřích, kdybys ho taky nevyzkoušel!

Tak co, bude to dnes zmrzlina, dobré pivo nebo snad pestrobarevný donut? Dej nám vědět, jak Ti chutnalo!

Tvůj PELICAN

 
TOPlist