Zprávy a články


Jak naplánovat nezapomenutelné pomaturitní dobrodružství

25.02.2019
Co budete dělat, až celé to šílenství kolem maturity skončí? Půjdete na brigádu? Ale prosím vás ? po tak usilovném šprtání přece nebudete otročit v supermarketu u vás ve vsi! Zasloužíte si prožít nějaký nezapomenutelný zážitek, a my vám řekneme, jak na to.

Stres, nejistota a ponuré večery strávené nad učebnicemi a výpisky z hodin. ?Už aby to bylo za mnou!? řekli jste si možná nejednou. Co až to skutečně nastane ? máte nějaký plán? Přinášíme vám tipy, jak si užít nezapomenutelné tři měsíce, než půjdete na vysokou.

Pobyt v zahraničí

Co může být lepší, než vypadnout na nějaký čas z české kotliny, vidět kus světa a navíc si procvičit cizí jazyk? Pokud jste bohatší, dopřejte si nějaký jazykový kurz ? V Česku působí řada firem (Student agency, Intact, atd.), které jazykové pobyty v cizině nabízejí.

Pokud nemáte peněz nazbyt, zkuste si v zahraničí najít nějakou práci nebo brigádu. Jak na to? V Česku existují specializované agentury, které práci zprostředkovávají. Jejich nevýhodou však je, že si z vašeho platu ukrojí svoji provizi.

Finančně výhodnější je najít si práci na vlastní pěst. Zkuste například portály Jobs.cz nebo Profesia.cz, kde můžete vyhledat pracovní nabídky z celého světa.Nevěříte si příliš v cizích jazycích? V zahraničí můžete sehnat i českojazyčnou práci ? zkuste stránku Europe Language Jobs. Na tomto portálu zadáte váš jazyk (češtinu) a zobrazíte si pracovní nabídky v tomto jazyce. Divili byste se, kolik českojazyčných pracovníků potřebují například na zákaznické linky do Řecka, Anglie, Bulharska či Polska.

Tip! Před cestou se nezapomeňte vhodně pojistit. Dlouhodobější cestovní pojištění vyjde poměrně draho. Víte, jak ušetřit i několik set korun? Srovnejte si ceny jednotlivých pojistek. Na portálu Netfinance.cz si můžete srovnat nabídky na cestovní pojištění online a ušetřit nemalé částky.

Roadtrip s kamarády

Nechce se vám odjíždět na tak dlouho? V tom případě si užijte zábavy v Česku, nebo v jeho blízkém okolí. Pokud máte skupinu bezva přátel, pronajměte si auto a vyrazte do nějaké fajn oblasti. Skvělým tipem je například jižní Morava, kde si můžete užívat nádherné přírody, skvělého vína a pohostinnosti obyvatel. Pokud si přiberete stan, můžete ušetřit za ubytování.

Dalším tipem je Český ráj, kde vás okouzlí nádherná příroda, hrad Trosky a dechberoucí skalní útvary. Pokud byste si chtěli užít vícedenní výlet, můžete sjet přibližně 45 kilometrů k Máchovu jezeru a užít si pravý letní relax.

Láká vás cizina, ale nemáte peníze vyrazit rovnou do Kanady nebo Austrálie? Vydejte se do některého ze sousedních států. Řada autobusových linek (Regiojet, Flixbus, Leo Expres, Eurolines) nabízí cenově výhodné jízdenky. Věděli jste, že už od 400 Kč se můžete podívat do Berlína, Vídně, Krakova, Bratislavy či Budapešti?

Přečtěte si také: Činnosti, které vám na horách nemusí pojišťovna krýt

 
TOPlist