Zprávy a články


Pedagogika - Práce s dětmi v mimoškolních aktivitách

Pracujete ve volném čase s dětmi? Chcete studovat pedagogiku nebo jiné podobné obory? Pak je následující pozvánka určená právě Vám!

LETNÍ ŠKOLA
PRÁCE S DĚTMI V MIMOŠKOLNÍCH AKTIVITÁCH


Kurz je určen studentům pomáhajících profesí, vedoucím dětských oddílů nebo dětské zájmové činnosti. Je zaměřen na rozvoj praktických komunikačních a sociálních dovedností a schopnosti práce v týmu. Získané dovednosti a znalosti uplatníte ve své práci a osobním životě. Program je vystavěn zážitkově a sebezkušenostně, to znamená spoustu srandy, napětí, ale i nových informací v příjemném prostředí a kolektivu mladých lidí.


Výcvik vedou zkušení lektoři z oboru psychologie a sociální práce. Část aktivit tvoří kurzy akreditované na MŠMT, o jejichž absolvování obdrží účastníci certifikát (Krizová intervence a pedopsychiatrická péče a Základní výcvik pro táborové vedoucí).? Psychopatologie dětského věku (psychiatrické nemoci u dětí, včetně akutních psychotických atak a dětské deprese, reakce dětí na stres nebo trauma, syndrom týraného, zneužívaného a zanedbávaného dítěte, poruchy příjmu potravy)
? Zvládání zátěže a stresu (jak obstát i v těch nejobtížnějších situacích, komunikační strategie)
? Poznávání druhých (jak dobře a rychle odhadnout děti v oddíle a své kolegy )
? Techniky zaměření na rozvoj skupinové soudržnosti (techniky, které obohatí sebepoznání, pomohou v odborné práci s dětmi a dospělými)

Termín: 20.-24.7. 2009
Místo: areál Kymevo, Hrachov U Sedlčan
Vedoucí: Mgr. Terezie Pemová
Cena: 3.450,-Kč (ubytování, plná penze, odborný program, zdravotnická péče)
Doprava: individuální
Platba: ČSOB ? 189451939/0300 (var.s. je rodné číslo)


 
TOPlist